Festë e çmendur! 5 mijë fansa pushtojnë rrugët, pas 30 vitesh Liverpool-i shpallet kampion i Anglisë

26/06/2020 08:39

Pas plot 30 vitesh, Liverpool mundi të dominojë futbollin anglez, duke rrëmbyer fronin e Premier League.

Mbrëmjen e djeshme, skuadra e Klopp u shpall kampione, nisur nga fakti që Manchester City humbi përballë Chelsea-s 2 me 1.

Kaq u desh dhe në Liverpool filloi festa! Mijëra tifozë dolën në rrugë për të festuar duke injoruar tërësisht distancën sociale. Rrugët u pushtuan nga më shumë se 5 mijë fansa, të cilët rrethuan stadiumin.

E gjitha kjo solli shtimin e forcave policore, teksa u vu re një helikopter që survejonte situatën.

FOTO GALERI
1/24

Top Channel