Çfarë ndodhte në vitet ’80?/ 11 foto të pabesueshme nga Capri, yjet në kërkim të…(FOTO)

23/06/2020 12:38

Përgjatë viteve, Capri ka tërhequr njerëzit të rëndësishëm në botë, që nga Mbretërit, yjet të Hollivudit, familje të pasura italiane dhe jo vetëm.

Për dekada të tëra, ishulli italian ka qenë si një shesh lojërash për ta, në kërkim të “La dolce vita”.

Nga bikinit që zor se mund t’i imagjinonit deri të varkat që “flenë” në detin e ftohtë blu, shfrytëzojeni këtë mundësi për të zbuluar disa nga fotot më të mira të pushimeve italiane nga vitet ‘50’-80.

FOTO GALERI
1/11

Top Channel