Java e 28-të mbyllet sot, spikat Leipzig-Hertha Berlin!

27/05/2020 10:16

Java e 28-të e Bundesligës vijon këtë të mërkurë me 5 sfida shumë interesante që do të mbyllin këtë raund.

Nëpërmjet kanalit Eurosport 2 në Digitalb do të keni mundësi të ndiqni dy duele intriguese. Në orën 18:30 Leipzig pret në Red Bull Arena, Herthan e Berlinit me shpresën për të marrë tre pikët që do ta ngjisnin në vendin e dytë në kuotë të barabartë pikësh me Boruassian e Dortmundit.

Misioni për të marrë tre pikët gjithsesi nuk do të jetë i lehtë për skuadrën e Julian Nagelsmann kjo edhe për faktin se Hertha e ka rinisur me marshin e 7-të kampionatin pasi në 2 ndeshjet e para pas pandemisë, ka grumbulluar 6 pikë dhe mbi të gjitha ka shënuar 7 gola dhe nuk ka pësuar asnjë.

Në orën 20:30 ndërkohë do të keni mundësi të ndiqni 4 sfida të tjera të këtij raundi ku spikat mbi të gjitha takimi mes Fortuna Dusseldorf të Valon Berishës dhe Schalke 04, një ndeshje ku nu ka favoritë dhe që vjen live në Supersport 2. Ndeshjet e tjera janë Augsburg-Paderborn, Hoffenheim-Koln dhe Union Berlin-Mainz.

Top Channel