Federata e Futbollit të Kosovës para pak minutash ka mbajtur mbledhje e komitetit ekzekutiv ku edhe ka marrë disa vendime të rëndësishme.

FK ka vendosur që të mbyll Ligën e Parë dhe të dytë, duke vendosur gjithashtu që asnjë skuadër të mos bie nga liga, shkruan KosovaPress.

Besa dhe Arbëria pritet të ngjiten në Superligë, ndërsa nga Liga e Parë nuk do të bie asnjë skuadër.

Sa i përket superligës nuk është marrë akoma vendim nëse do të luhet apo do të ndërpritet.

/KosovaPress/

Top Channel