Sot në 18:30, Dortmund-Bajern do të luhet me dyer të mbyllura

26/05/2020 09:25

Asnjëherë më parë Dortmund-Bajern nuk është luajtur pa praninë e tifozëve në një ndeshje zyrtare dhe për shkak të pandemisë klasikja do të luhet me dyer të mbyllura.

Sot në orën 18:30 luhet ndeshja Borussia Dortmund-Bayern Munchen.

Bayern Munchen ndodhet 4 pikë përpara Dortmund në garën për titull.

Ndërkohë asnjë ndeshje, deri në fund të sezonit nuk do të ndiqet nga tifozëritë e asnjë skuadre për të parandaluar përhapjen e “COVID-19”, që ka goditur ashtu si shumë vende në botë, edhe Gjermaninë.

Top Channel