Ka mbërritur në aeroportin e Rinasit, “Lasgushi” i Air Albania duke finalizuar kështu operacionin e riatdhesimit të 66 shqiptarëve të mbetur në Gjermani.

Në një lidhje direkte gjatë edicionit informativ të orës 15:00, gazetarja Anila Hoxha bëri me dijeni se fluturimi në fjalë u bë nga Frankfurti.
  Niset trageti nga Durrësi/ Ikin 103 italianë dhe shqiptare të mbetur në vendin tonë
  “SQARIMI I FUNDIT”/ Riatdhesimi i shqiptarëve, Rama: Do të kthehen në Shqipëri ata persona që …
  Shqiptarët e mbetur jashtë pas mbylljes së kufijve, Cakaj: Nisin operacionet e riatdhesimit
  Covid-19/ Nis riatdhesimi i 6 shqiptarëve të bllokuar në Bari, të tjerë do kthehen sot pasdite

Top Channel