SHBA/ Utah goditet nga një tërmet, më i forti në 28 vitet e fundit

18/03/2020 16:33

Një tërmet me magnitudë 5.7 i shkallës rihter ka rënë në Utah të SHBA-ve duke shkaktuar ndërprerje energjie dhe vonesa në vend.

Ky raportohet të jetë tërmeti më i fortë në 28 vitet e fundit në këtë vend, shkruajnë mediat amerikane.

Pas tërmetit të madh janë ndjerë edhe disa pas lëkundje me magnitudë 3.5 e lart.

Sipas raportimeve rreth 2.76 milion banorë kanë ndier lëkundjet që kanë vazhduar për rreth 15 sekonda. Ndërkohë përveç panikut të krijuar nuk raportohet për dëme në njerëz.

FOTO GALERI
1/11

Top Channel