Presidenti Thaçi, thirrje qytetarëve: Nuk ka nevojë për panik dhe frikë, kemi përvojë me situata më të rënda

16/03/2020 18:01

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në Facebook, u bënë thirrje qytetarëve që të rrinë të qetë dhe të kujdesën për veten dhe familjet e tyre, si dhe të kufizojnë lëvizjet duke mos dalë nga shtëpi, mënyrë kjo për parandalimin e përhapjes së virusit që ka marrë jetën e më tepër se 6.500 personave në mbarë botën.

Presidenti Thaçi tha se nuk është koha për panik dhe se institucionet janë të përgatitura të përballen me çdo situatë.

Top Channel