“Është koha të tregojmë sa mendojmë për tjetrin”/ Covid-19, Merkel mesazh sensibilizues

15/03/2020 08:55

Teksa në Gjermani numërohen 9 viktima dhe 4,600 të infekuar, përmes një video-mesazhi, kancelarja gjermane, Angela Merkel i bëri thirrje popullit të saj të reduktojë kontaktet, duke shtuar se kjo është koha të dëshmojmë sa bëjmë për njëri-tjetrin.

“Ekspertët na thonë që gjyshërit të mos takohen me mbesat dhe nipërit. Sepse duam të sigurohemi që më të rrezikuarit nga ky virus të mos kenë nevojë të shkojnë në spital e të mos infektohen fare”, shprehet Merkel ndër të tjera.

Top Channel