Ministria e Shëndetësisë në një njoftim zyrtar pak pas mesnate, konfirmoi dy rastet e para me koronavirusin e ri COVID-19 në vendin tonë.

Ndërkohë mësohet se dy pacientët me koronavirus kanë qenë fillimisht të shtunën te një spital privat në urgjencë dhe ata e kanë përcjellë te urgjenca infektive më pas.

Top Channel