Policia e Durrësit bën me dije se janë arrestuar 3 persona, dy prej tyre për drejtim mjeti në gjendje të dehur ndërsa një 61 vjeçar për dhunë në familje.

DVP Durrës

Arrestohet në flagrancë një shtetas për  dhunë në familje,  si dhe 2 drejtues mjetesh për drejtim mjeti në gjendje të dehur.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës, në vijim të punës për parandalimin e përshkallëzimit të dhunës në familje, arrestuan në flagrancë shtetasin:

B.V.,61 vjeç, banues në Durrës. Ky shtetas ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike, si dhe ka kërcënuar me thikë bashkëshorten e tij.

—-

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore Durrës, në vijim të punës për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe ndëshkimin e atyre drejtuesve që drejtojnë mjetin në gjëndje të dehur, arrestuan në flagrancë shtetasit:

I.T.,38 vjeç, banues në Durrës, pasi u konstatua nga shërbimet e Policisë Rrugore në lagjen nr.6, Durrës, duke drejtuar mjetin tip “Benz” në gjendje të dehur.

A.K., 25 vjeç, banues në Durrës, pasi  u konstatua nga shërbimet e Policisë duke drejtuar  mjetin në gjëndje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Drejtimi i mjeti në mënyrë të pa rregullt”

Top Channel