‘Erdhe nga burgu, çfarë spurdhjakësh jeni’- Frrok Çupi përplaset me këshilltarin ligjor të presidentit

20/02/2020 23:31

Debate të forta u zhvilluan në Open në Top Channel edhe në përfundim të emisionit. Debati edhe kësaj radhe u zhvillua mes analistit Frrok Çupi dhe këshilltarit ligjor të presidentit Bledar Dervishaj.

Debati i ashpër nisi kur Dervishaj po fliste duke thënë që presidenti do bëjë çdo gjë konform Kushtetutës.

E nisët që në fillim këtë emision me fyerje ndaj presidentit dhe ndaj meje personalisht, por kërkoj të them se presidenti me datë 2 mars do të bëjë çdo gjë që i jep mundësi Kushtetuta- tha Dervishaj.

Bobo, çfarë këshilltari. Vjen nga burgu dhe na flet neve për fyerje. Jeni spurdhjakër që e keni çmendur presidentin. Si ju lejon të futeni në zyrë- tha analisti Frrok Çupi.

Vazhdoni sërish me fyerje. Janë idjote argumentat tuaja- iu kundërpërgjigj Dervishaj.

Bjerini shkurt. Keni vjedhur si dreqi, vodhët në opozitë, vodhët në qeveri, vodhët në prsidencë dhe tani kërkoni të na çoni në luftë- vijoi Çupi.

Top Channel