Shkundet rrjeta e Skënderbeut, Tirana barazon shifrat me anë të Kale (Fotot)

15/02/2020 18:49

Në stadiumin ‘Air albaia’  mbrëmjen e kësaj të shtune po luhet ndeshja mes Tiranës dhe Partizanit. Klubi i “Ujqërve të Dëborës” ka kaluar në avantazh në minutën e 33 me anë të Dejvi Bregut.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll në avantazh të Skënderbeut.  Me fillimin e pjesës së dytë të dy ekipet tentuan shumë të godisnin portën ndërkohë në minutën e 76 Tirana ka gjetur rrugën e rrjetës me anë Elton Cales.

Tirana po kërkon që të marrë një tre pikë ndaj Skënderbeut, që vjen me një qëllim në kryeqytet, të ndalë bardheblutë.

Tirana: Lika, Doka, Osmani,  Vangjeli, Hoxhallari, Çelhaka, Batha, Torasa (65′ Hasani), Kale, Kobinah, Ngo (85′ Morina).
Trajner: E. Egbo

Skënderbeu: Koliçi, Imami, Pëllumbi, Pollozhani, Meksi, Dita (81′ Taipi) , Elezi, Daja, Gripshi, Bregu, Pusi (57′ Krasniqi).
Trajner: I. Daja

FOTO GALERI
1/19

Top Channel