Federata e Basketbollit të Kosovës prezanton përzgjedhësin e Kosovës

14/02/2020 08:55

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK), ost mban konferencë, ku do të prezantohet përzgjedhësi i Kosovës, Christos Marmarinos.

Gjithashtu në këtë konferencë do të publikohet lista e gjerë e Kosovës për dy ndeshjet para-kualifikuese për Botërorin e vitit 2023. Kosova më 20 shkurt do të ndeshet me Islandën në Prishtinë, kurse më 23 shkurt, Dardanët janë mysafirë të Luksemburgut.

Në konferencë do të flasin edhe kryetari i FBK-së, Arben Fetahu dhe drejtori i Përfaqësueseve, Granit Rugova.

Top Channel