‘Debat’ në twitter mes ambasadorit Grenell dhe Kadri Veselit: Duam heqjen e taksës. Albini ka të drejtë

07/02/2020 15:59
Richard Grenell

Pas një deklarate të kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, lidhur me taksën ndaj produkteve serbe,i dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka bërë një postim në twitter.

Grenell ka bërë një koment në një postim të cilin kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës e kishte bërë më 21 janar.

Në postimin e tij, Veseli kishte shkruar se Kosova i është mirënjohëse presidentit amerikan, Donald Trump, për vëmendjen dhe kujdesin e vazhdueshëm që ai tregon ndaj Kosovës.

“Ne e dimë që jemi në rrugën e duhur në çdo proces kur kemi mbështetjen e SHBA-ve. Shumë faleminderit ambasadorit Rrichard Grenell dhe këshilltarit të sigurisë Robert O’Brien për rolin vendimtar”, kishte shkruar Veseli.

 

Top Channel