Makina ku u vra Tupac Shakur shitet 1.7 milionë dollarë, ende ka plumbin në derë (Foto)

17/01/2020 17:44

Tupac ishte një këngëtar që bëri histori me muzikën e tij por edhe me jetën e dhunshme.

Ai u vra në një atentat ndërsa ndodhej në makinën e tij BMW e cila doli në ankand dhe është shitur me 1.75 milionë dollarw. Ajo është një BMW seria 7 prodhim i vitit 1996. Ikona e Hip Hop u vra ndërsa po udhëtonte në makinë së bashku me producentin e Notorious Record, Suke Knight ne shtator te vitit 1996 pasi kishin ndjekur ndeshjen e boksierit Mike Tyson ne MMG Grand. Dëshmitarët thanë se kishin parë një kadillak të bardhë që ju afrua makinës BMW të Tupac dhe prej andej kanë qëlluar. Tupac morri disa plumba dhe vdiq pas gjashtë ditësh. Vrasësi nuk u kap kurrë por pati dushime se ishte organizuar nga Knight.
Makina e Tupac është një BMW 5,4 litra automatike dhe në atë kohë ishte një nga makinat e preferuara.

Video e rindertimit te vrasjes se Tupac

Nje nga kenget me te famshme te Tupac

FOTO GALERI
2/10

Top Channel