Prodhuesi gjerman nuk do të prodhojë më versionin GT të serisë 3.

Sipas revistës Autocar, ky vendim është shkaktuar nga ulja e kostos, dhe është bërë menjëherë pas njoftimit se modeli do të vazhdojë të prodhohet për shkak të kërkesave të klientëve.

Pasardhësi i këtij modeli të makinave, të paktën tani për tani, nuk është synim i kompanisë, transmeton KosovaPress.

BMW Seria 3 GT u zbulua në panairin e veturave në Gjenevë në vitin 2013 dhe ishte në dispozicion në versionet me naftë dhe benzinë me katër ose gjashtë cilindra, si dhe opsionet e pasme dhe të gjitha rrotave.

Top Channel