Macron magjepset nga kryeministrja e re e Finlandës. Ja fotot, flirt në samit?

14/12/2019 18:18

Sanna Marin është tanimë kryeministrja më e re në botë, që u zgjodh pak ditë më parë në Finlandë.

Marin, ka marrë pjesë në samitin e Bashkimit Europian, ndërsa është takuar me udhëheqësit e BE dhe vendeve të tjera.
Ajo që ka tërhequr vëmendjen është takimi i saj me presidentin francez, Emmanuel Macron.
Macron është fotografuar duke u përqafuar e shkëmbyer batuta me kryeministren finlandeze, dhe duket qartë që i pari i Francës është mahnitur nga finlandezja. Keto foto tregojne shume. Sanna Marin është e sigurit se një nga udhëheqësit e vendeve më të mëdha të Bashkimit Europian, Franca, e ka mirëpritur atë.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel