Kryeministri Edi Rama ndodhet në Mamurras ku po viziton disa nga familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, që aktualisht strehohen në çadra.

Rama në këtë vizitë shoqërohet nga minstri i Brendshëm Sandër Lleshaj dhe ish-ministrja Lindita Nikolla.

Kryeministri Rama iu premtoi rindërtim të shpejtë të shtëpive banorëve në çadra: Besoj se brenda mesit të vitit të ardhshëm do ta sistemojmë shumicën në shtëpitë e reja. E di që ndoshta nuk më besoni, por do bëhen.

Vijon..

Top Channel