Ish-Presidenti i SHBA, Barack Obama, dhe bashkëshortja e tij Michelle kanë blerë zyrtarisht dje shtëpinë më të re në Martha’s Vineyard në Massachusetts.

Banesa super luksoze ka një sipërfaqe prej 120 mijë metra katrorë, dhe kushtoi plot 11.75 milionë dollarë.

Shtëpia ka 7 dhoma gjumi, një pishinë, një vatër të jashtme zjarri, si dhe rezidenca për miqtë në të dyja krahët e shtëpisë.

Për më shumë shihni fotot:

FOTO GALERI
1/15

Top Channel