Kryeministri Edi Rama ndodhet në Thumanë, në zonën më të prekur nga tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.4.

Tërmeti deri më tani ka shkaktuar 16 viktima dhe dhjetëra të lënduar, ndërkohe që ka ende persona nën rrënoja.

Kryeministri shoqërohet nga zv kryeministri Erion Braçe dhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj.

Top Channel