Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Vranësirat gjatë pasdites do të shtohen duke rritur mundësinë që gjatë mbrëmjes dhe mëngjesin e nesërm të kemi reshje shiu.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 02ºC deri në 13ºC, në zonat e ulëta nga 06ºC në 18ºC dhe në zonat bregdetare nga 10°C në 19ºC.

Era do të fryej në drejtim Lindor-Juglindor me forcë valëzimi deri në 5 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 02ºC deri në 10ºC dhe në zonat e ulëta nga 05ºC në 12ºC.

Top Channel