Vidhet gjatë natës kisha e Shën Thanasit, merren 4 arka me para

18/11/2019 08:49

Kisha e Shën Thanasit në Korçë është vjedhur gjatë natës. Hajdutët kanë thyer derën e kishës dhe më pas janë futur brenda ku kanë marrë paratë që ndodheshin në arka.

Bëhet me dije se janë shkatërruar katër arka parash dhe nj1 arkë qirinjsh.

Shuma e grabitjes nuk dihet.

Polica ndodhet në vendngjarje dhe po heton rastin.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel