Policia e Tiranës shoqëron një 40 vjeçar nga Kruja për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja, Aleksandër Laho dhe Andi Maloku.

Nuk jepen detaje nëse ky shtetas do të ndalohet apo jo. Jo zyrtarisht policia pohon se tre dite pas atentatit jane shoqëruar gjithsej 30 persona ndërsa është duke analizuar të dhënat dhe gjurmët e gjetura në makinën u u gjendën armët. Mes tyre persona që kanë patur konflikte edhe me Rrumin edhe me prokurorin Ndoja. Ende nuk është e qartë nëse ai do të arrestohet. Edhe më herët janë shoqëruar disa persona por më pas janë lënë të lirë.

Top Channel