Klubi francez në ndeshjen e radhës do të luaj kundër Dijon, por do të këtë mungesë të mëdha të lojtarëve në formacionin e parë.

Trajneri Thomas Tuchel ka pranuar se Neymar, Marco Verratti, Thiago Silva, Ander Herrera, Thomas Meunier dhe Thilo Kehrer nuk do të luajnë.

Gjëja e mirë për ‘parisienët’ është rikthimi i qendërsulmuesit Edison Cavani, i cili pritet të luajë nga minuta e parë, transmeton KosovaPress.

Kujtojmë që ndeshja zhvillohet nesër dhe fillon në 20:45.

Top Channel