Sapo ka nisur takimi në selinë blu mes Bashës dhe krerëve të partive aleate me sekretarin e Përgjithshëm te OSBE-së, Thomas Greminger

Në takim Greminger shoqërohet nga ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Bochard. Takimi vjen vetëm një ditë pas tryezave të ndara për Reformën Zgjedhore.

Në fokus të takimit pritet të jetë Reforma Zgjedhore dhe përpjekja për të gjetur një urë takimi mes palëve për t’i ulur në një tryezë të përbashkët për Reformën Zgjedhore, e cila mund t’i  japë fund dhe krizës politike në vend.

FOTO GALERI
2/5

Top Channel