Rikthehen ndeshjen e Champions League. Sonte Real Madrid luan në Stamboll përballë Galatasarayt një sfidë vendimtare për fatin e kualifikimit në Ligën e Kampionëve, pasi në dy ndeshjet e para ka marrë vetëm një pikë.

Kjo sfidë shihet si mjaft e rëndësishme edhe për të përcaktuar fatin e Zinedine Zidane në pankinën madrilene, pasi starti në kampionat nuk është ai i duhuri dhe një tjetër hap fals edhe në Champions, vështirë se do të tolerohej nga Florentino Perez.

Një tjetër ndeshje emocionuese është edhe ajo mes Atletiko Madrid- Bayern Leverkusen. Ekipi i drejtuar nga Simeone kërkon tre pikët në shtëpi përballë gjermanëve të cilët nuk janë në formën e tyre më të mirë.

Top Channel