Xhoan Mekdonald, një grua 73-vjeçare nga Ontarioja e Kanadasë, ka qenë e shëndoshë gjithë jetën.

Kur i ra në dorë një celular iPhone, ajo nisi të mësojë aplikacionet që të udhëzojnë se si të biesh në peshë e se çfarë duhet të ndjekësh që të mbash trupin në formë.

Gruaja, e cila merrte ilaçe të ndryshme për shkak të sëmundjeve të moshës, i mësoi të gjitha këto gjëra nga vajza e saj 48-vjeçare, e cila nisi të shqetëoshej për të ëmën.

Këstu, 73-vjeçarja nisi të ndjekë aplikacionet dhe  shumë shpejt u pa që ajo e kishte shumë seriozisht.

Tani jo vetëm që ka hequr 25 kg, por ka arritur dhe ta tonifikojë trupin.

Aj.P

FOTO GALERI
1/17

Top Channel