Duket e pabesueshme, por në fakt ekzistojnë ushqime që mund t’ju shuajnë urinë e t’i shijoni pa shtuar kilogramë.

Çelësi është të konsumoni një vakt që ka vlera të larta ngopjeje krahasuar me përmbajtjen e kalorive.

Indeksi i “ngopjes” mat aftësinë e ushqimeve të ndryshme për të na bërë të ndjehemi të ngopur dhe të pakësojë marrjen e kalorive brenda një ditë.

Në galerinë e mëposhtme do të njiheni me 7 ushqime që mund të hani pa u shëndoshur:

FOTO GALERI
1/7
1-Patate të ziera

Top Channel