Qytetarët e Kosovës i ndajnë pak orë nga shkuarja drejt kutive të votimit në këto zgjedhje të jashtëzakonshme pas dorëheqjes të kryeministrit Ramush Haradinaj.

Kosova do të zgjedhë nesër parlamentin e ri dhe një qeveri të re, sfida kryesore e të cilës do të jetë dialogu me Serbinë në një moment kur SHBA dhe BE shpresojnë që të arrijnë një marrëveshje mes dy vendeve.

Gazetari i Top Channel Muhamed Veliu në një lidhje live në edicionin informativ të orës 19:30 intervistoi zëdhënësin e KQZ Valmir Elezin ku u raportua për të rejat e fundit.

Top Channel