Del në shitje ishulli europian në një prej brigjeve më të bukur në botë

04/10/2019 15:30

Gjiri Morbihan është quajtur si një nga më të bukurit në botë.

Një ishull që gjendet në këtë gji, në brigjet e Bretanjës, në Francë, ka dalë në shitje për rreth 3.5 milionë euro.

Ishulli, që dikur përdorej për të kapur midhje, ka një shtëpi me katër dhoma gjumi, dhe është vetëm 5 minuta larg me varkë nga Trinite-Syr-Mer, një nga brigjet më të bukura në botë.

Shtëpia është ndërtuar mbi një ndërtesë të vjetër, të bërë me gur, nga peshkatarët e midhjeve që në vitin 1870.

FOTO GALERI
1/11
Ky ishull gjendet në brigjet e Bretanjës, në Francë,

Top Channel