Wake Up/ Delinda Disha rrëfen eksperiencën si këngëtare në krah të Devis Xherahut

13/06/2019 12:26

Devisi dhe Delinda sapo kanë publikuar këngën me titull “A më dëgjon”, një këngë shumë ritmike dhe e këndshme për t’u dëgjuar përgjatë gjithë stinës së verës.

Kjo është hera e parë që e shikojmë Delindën në muzikë, pasi prej vitesh jemi mësuar ta ndjekim çdo të diel në skenën e spektaklit “Portokalli”. Kjo është një këngë me tekst nga Jorgo Papingji dhe Delinda po ashtu.

Si Devisi ashtu edhe Delinda janë artistë me një karrierë të gjatë në fushat përkatëse, të cilët kanë ardhur nga qytete të vogla si Korҫa dhe Fieri dhe ia kanë dalë të krijojnë emrin e tyre.

Top Channel