Foto ilustruese

Një shtetasi nga Fieri i janë sekuestruar 1 milion euro pasuri të paluajtshme të përfituara nga veprimtaria kriminale.

Është vendosur sekuestro preventive në lidhje me pasuritë e 50-vjeçarit Vangjel Ziaj. Sipas policisë, ky shtetas është dënuar nga autoritetet italiane me 32 vjet e 6 muaj burg për trafikim lëndësh narkotike dhe është duke vuajtur dënimin në Itali.

Ndër pasuritë e paluajtshme është kompleksi i shërbimeve “Pelikani”, i ndodhur në lagjen “Sheq i Madh”, në Fier.

Top Channel