50 futbollistët më të mirë të vitit 2017 (Lista)

15/11/2017 23:37

Futbolli është pa dyshim sporti më i ndjekur dhe pikërisht për këtë fakt, protagonistët e tij, janë ndër njerëzit më të famshëm.

Të gjithë janë të ndarë, sa i përket preferencave të skuadrave, apo lojtarëve të caktuar, por kur vjen puna për më të mirët, pjesa dërrmuese bashkojnë mendimin.

Kështu, e famshmja goal.com ka publikuar listën me 50 futbollistët më të mirë të vitit 2017, bazuar në votat e sportdashësve.

FOTO GALERI
3/50
48. Naby Keita - Leipzig

Top Channel