Milani humb pjesët, ylli i sulmit njofton largimin: Do iki në SHBA

13/05/2024 16:28

Tani është zyrtare. Olivier Giroud nuk do të jetë më lojtar i Milanit në fund të sezonit.

Këtë e ka bërë të ditur vetë sulmuesi francez në kanalet zyrtare të klubit, duke konfirmuar zërat e muajve të fundit.

Në videon e postuar në Instagram, Giroud konfirmon: “Jam këtu për t’ju thënë se do të luaj dy ndeshjet e fundit me Milanin, do të shkoj të luaj në MLS”.

Në të ardhmen e tij, pra, ka Major League Soccer dhe bregdetin e SHBA me pamje nga Paqësori. Në pritje të njoftimit, Giroud në fakt duhet të veshë fanellën e Los Angeles FC nga korriku.

“Të radhës do të jenë dy ndeshjet e mia të fundit me Milanin – njoftoi numri 9 i kuqezinjve – do të vazhdoj karrierën time në MLS. Jam shumë krenar për gjithçka që kam bërë në fanellën e kuqezinjve në këto tre vjet. Kjo është e drejta. Historia ime me Milanin përfundon këtë vit, por do të mbetet gjithmonë në zemrën time.

Top Channel