Gjermani, arrestohen 2 kosovarë, dyshohet se po planifikonin sulme terroriste

23/12/2016 00:00

Dy vëllezër kosovarë janë arrestuar në orët e para së të premtes në qytetin gjerman të Duisburg pasi dyshohen se po planifikonin akte terroriste.

Vëllezërit të moshës 31 dhe 28 vjeç të lindur në Kosovë dyshohet se kishin në shënjestër një qendër tregtare në Oberhausen, në afërsi të kufirit gjerman, njofton policia.

Autoritet gjermane nuk kanë dhënë më shumë detaje mbi të arrestuarit dhe nuk kanë sqaruar nëse ata kanë lidhje edhe me sulmet e së hënës në Berlin ku mbetën të vdekur 12 persona.

Top Channel