Fier-Vlorë, përmbyset autobusi me 60 studentë; 1 i vdekur e 3 të plagosur

20/05/2016 14:15

Një i vdekur dhe 3 të plagosur është bilanci i aksidentit të ndodhur në aksin rrugor Fier-Vlorë kur një furgon mallrash është përplasur me një autobus që transportonte studentë të Universitetit të Vlorës.

Të plagosurit janë që të gjithë studentë të universitetit të cilët u transportuan menjëherë në spital dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Por ka qenë fatal ky aksident për drejtuesin e furgonit të mallrave që humbi jetën në spital.

Policia po heton për ngjarjen që duket se është shkaktuar nga kombinimi i disa faktorëve që nga shpejtësia, mosmbajtja e krahut të lëvizjes dhe moti me shi.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes, ndërsa studentët e tjerë janë transportuar me mjete të tjera pasi janë kontrolluar nëse kanë patur dëme.

Top Channel