Guns N’ Roses do të ribashkohen

30/12/2015 00:00

Thashethemet duket se janë të vërteta: Grupi legjendar Guns N’ Roses do të ribashkohen për një tur botëror në vitin 2016. Lajmi vjen nga miq të afërt të pjesëtarëve të grupit, pavarësisht mosmarrëveshjeve ndërmjet Axl Rose dhe kitaristit të famshëm Slash.

Megjithatë në një intervistë të fundit, Slash u shpreh se nuk ka “armiqësi mes kolegeve”. Por sipas tij e vetmja gjë që ndodh pas ndarjes së një grupi, është ftohja dhe prishja e harmonisë së krijuar mes tyre.

Ndonëse ende nuk ka një konfirmim zyrtar, fansat e Guns N’Roses po presin ndonjë njoftim të radhës për bileta të grupit rock.

Spekulimet janë shtuar teksa ata kanë nisur shitjen e produkteve të ndryshme që mbajnë të stampuar logon e tyre.

Guns N’ Roses kanë shitur më shume se 100 milionë albume në mbarë botën.

Top Channel