Basha: Vetëm në Shqipëri ranë pagat dhe pensionet

02/09/2015 00:00

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, me anë të një postimi në Facebook deklaroi se “Shqipëria dhe Bjellorusia janë dy vendet e vetme në Europë sipas FMN-së ku ranë pagat reale”.

“Në Shqipëri, pagat dhe pensionet nuk u rritën, por ranë sepse 160 milionë dollarë u vodhën vetëm në 7 muaj nga doganat dhe tatimet”, shkroi të mërkurën Basha.

“Rrit taksat, vidh taksat dhe bjeri popullit. Kjo është dyshja Rama-Meta”, shtoi kreu i opozitës.

Top Channel