Tërmet në Gjilan, nuk ka dëme

06/04/2015 00:00

Një tërmet është regjistruar në Kosovë, rreth mesditës së të hënës, ku në epiqendër ishte qyteti i Gjilanit.

Tërmeti ishte 3.5 ballë sipas shkallës Rihter dhe është ndjerë edhe në komuna të tjera.  

Deri tani nuk është raportuar për dëme të shkaktuara nga ky tërmet.

Top Channel