Basha: Ja lidhjet e Qeverisë me krimin

10/02/2015 00:00

Lulzim Basha iu pergjigj akuzave indirekte te Partise Socialiste, se
opozita po mbeshtet krimin, duke renditur disa argumenta, qe sipas
Bashes faktojne lidhjet e qeverise me krimin.

“Faqe e zeze per ate qe riktheu te inkriminuarit ne krye te rendit”-shkruan ne nje status ne Facebook kreu i opozites.

“Faqe e zeze per gradimin e krimineleve dhe trafikanteve me poste deri ne parlament. Faqe e zeze per kryeministrin qe urdheron dhunen kriminale kunder opozites dhe mbron dhunuesit-bandite”, vazhdon kreu i opozites. Sipas tij “eshte faqja e zeze dhe turpi i zi qe Ministri i Rendit eshte bere njesh me banditet” dhe eshte “faqja e zeze e Qeverise qe ne nje vit e ktheu Shqiperine ne Kolumbi te Europes”.

Zoti Basha e mbyll deklaraten e tij akuzuese per lidhjet e Qeverise me krimin me nje fjale te urte popullore se “Kush flen me qenin, zgjohet me pleshta”.

Top Channel