Meta uron kreun e sapozgjedhur të Kuvendit të Kosovës

08/12/2014 00:00

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar përmes një mesazhi homologun e sapozgjedhur të Kosovës, Kadri Veseli.

Në mesazhin e tij, Meta i uron suksese kryetarit të ri të Kuvendit të Kosovës dhe e fton që të realizojë sa më shpejt një vizitë në Tiranë.

“Suksese zoti Veseli në detyrën e re dhe urime të gjithë parlamentarëve të Kosovës gjatë kësaj legjislature. Kuvendi i Shqipërisë është përkrah jush në rrugëtimin e përbashkët evropian. Jemi të gatshëm të thellojmë më tej bashkëpunimin tonë. Kuvendi i Kosovës ka një rol kyç në forcimin e institucioneve demokratike të vendit”, shprehet Meta në mesazhin e tij.

Ai gjithashtu i ka bërë ftesë homologut Veseli që të vizitojë sa më shpejtë Tiranën. “Shqipëria mbështet avancimin e Kosovës drejt së ardhmes europiane pa humbur kohë”, thekson më tej në urimin e tij Meta.

Top Channel