Në rradhë për të paguar faturat e energjisë

31/10/2014 00:00

Arrestimet dhe kontrollet e imtesishme per lidhje të jashtëligjshme të
energjisë dhe për faturat e papaguara në të gjithë vendin kanë shtuar
ndjeshëm numrin e njerëzve që nxitojnë të shlyejnë pagesat e
prapambetura.

Arrestimet jane bere ne mesin e pronareve te bizneseve te ndryshme qe vidhnin, ndersa numri me i madh i atyre qe po nxitojne te paguajne jane familjaret.

Ne sportelet e Kujdesit ndaj Klientit te CEZ çdo dite presin te paguajne qindra qytetare. Radhe per te paguar faturat e energjise jane verejtur edhe ne sportelet e filialeve te Postes apo te bankave. Dyndje njerëzisht ka patur edhe në sportelet e Kujdesit nga Klientit në Elbasan.

Sportelet e Kujdesit ndaj Klientit qendrojne te hapura deri ne oren 20:00 nderkohe qe jane shtuar arketarët per te perballuar fluksin.

Kruja, humbjet në rrjet janë 70%

Normal
0

false
false
false

EN-US
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin-top:0in;
mso-para-margin-right:0in;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0in;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:Arial;
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

Nga qyteti i Krujës, ku inspektoi operacionin kundër vjedhjes së energjisë elektrike, ministri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Erion Veliaj, theksoi se do të rimbursohet çdo shtresë në nevojë që preket nga heqja e fashës.

“Ne kemi llogaritur që 203,928 familje të kenë një rimbursim direkt në pagesën e tyre të rritur të pensionit, të ndihmës ekonomike dhe të aftësisë së kufizuar. Për këto familje janë hequr fondet mënjanë për vitin tjetër”, theksoi ministri.
 
Ministri Veliaj ftoi qytetarët e Krujës që të paguajnë energjinë elektrike, të denoncojnë abuzuesit, si dhe të kursejnë energjinë.

Top Channel