“MTV Video Music Awards”, triumfon Miley Cyrus

25/08/2014 00:00

Mbrëmjen e djeshme në Los Angeles  është zhvilluar eventi i përvitshëm muzikor “MTV Video Music Awards”.

Nëse vitin e shkuar, Miley Cyrus kishte çuditur botën duke kërcyer
“twerking”, këtë vit “vajza e keqe” e showbiznessit kishte vendosur të
qëndronte në hije. Pavarësisht kësaj, Miley ka triumfuar duke u
vlerësuar me çmimin “Videoja e Vitit”, me hitin “Wrecking Ball”.

Mbretëresha e mbrëmjes ka qenë Beyonce, që ka performuar për rreth 20 minuta hitet e albumit të saj të fundit. Në skenë i janë bashkuar edhe bashkëshorti Jay Z dhe vajza Blue Ivy, duke i bërë të ditur mbarë botës që ata vazhdojnë të jenë një familje e bashkuar.

Nicki Minaj ka performuar hitin saj të fundit “Anakonda”. Një performancë, që duket se ka habitur edhe Rita Oran, nga fotot e shkëputura  gjatë mbrëmjes. Një tjetër performancë ishte edhe bashkëpunimi i fundit mes Iggy Azaleas dhe Rita Oras, “Black widow”. Yjet që nderuan “MTV Video Music Awards” ishin edhe Jennifer Lopez, Chris Brown, Taylor Swift dhe shumë artistë të tjerë.

Ja lista e çmimeve për 2014

Best Video of the year, Miley Cyrus (Wrecking Ball)
Best Hip-Hop Video, Drake ft. Majid Jordan Hold On (We’re Going Home)
Best Male Video, Ed Sheeran ft. Pharrell Williams (Sing)
Best Female Video, Katy Perry ft. Juicy J (Dark Horse)
Best Pop Video, Ariana Grande ft. Iggy Azalea (Problem)
Best Rock Video, Lorde (Royals)
Artist to Watch, Fifth Harmony (Miss Movin’ On)
Best Collaboration, Beyonce ft. Jay Z (Drunk in Love)
MTV Clubland Award, Zedd ft. Hayley Williams (Stay the Night)
Best Video of the social media, Beyonce (Pretty Hurts)
Best Cinematography, Beyonce (Pretty Hurts)
Best Editing, Eminem (Rap God)
Best Choreography, Sia (Chandelier)
Best Direction, DJ Snake & Lil Jon (Turn Down For What)
Best Art Direction, Arcade Fire (Reflektor)
Best Visual Effects, OK Go (The Writing’s on the Wall)

FOTO GALERI
1/21
MTV Video Music Awards

Top Channel