Tensione mes ciftit, miqësi që forcohen e dyshime që shtohen në shtëpine e Big Brother gjatë javës.

Shtohen tensionet mes ciftit Matilda dhe Fatjon. Ishte ne vecanti nje bisede e gjate me Xhulin gjate nje nate qe shkaktoi nervozizmin e Matildes, e cila e kercenoi te shoqin se do te dilte nga shtepia.

Nderkohe qe Fatjoni keshillon Matilden te mos dorezohet, ajo i thote te mos i flase Xhulit. Xhuli nga ana e saj, ka kuptuar se dicka ka mes Fatjonit dhe Matildes.

Per loje ose jo, Fatjoni duket se eshte ne vemendje te disa vajzave ne shtepi. Perpos Xhulit dhe hera heres Jones, tashme edhe Esterina. Fillimisht i kerkon Fatjonit te lidhen bashke, per loje dhe me pas vazhdon t’i qendroje prane.

Violeta dhe Nevila kane diskutuar se kush mund te jete cifti i vertete, por jane ende larg se vertetes.
Pas disa ditesh nervozizmi, cifti ka bere paqe.

Jona dhe Arditi po forcojne miqesine e tyre.  Jona i thote te lidhet me Violen, por Arditi i tregon se nuk eshte i interesuar, nderkohe qe me Violen rezulton ndryshe.

Nderkohe Viola i tregon Eraldit se nuk shkon mire ne pergjithesi me vajzat ne shtepi, pasi ato jane xheloze.

Dhe ne fakt, Matilda dhe Jona duket se nuk gjejne nje fjale te mire per Violen. Pjese bisedave kane qene edhe te kandiduarit ne rrezik eliminimi. Cilet do te jene?

Do te zbulohet sot, gjate mbremjes se spektaklit.

Top Channel