Unaza e Pogradecit, e shkatërruar

27/01/2014 00:00

Nje rikonstruksion i harruar dhe imazhi i gropave dhe baltes jane ajo çka servir mes te tjerash qyteti i Pogradecit.

Ai qe shpesh perflitet per bukurite natyrore prej vitesh bashkejeton me nje infrastrukture kontrasti. Liqeni dhe bukuria e tij rrethohen nga nje unaze e pushtuar me gropa, balte e uje. Bashkejetesa me kete rruge nga viti ne vit po behet shqetesuese jo vetem per turistet te cilet ne kete stine jane me te pakte por edhe per banoret, te cilet cdo dite perballen me nje pamje zhgenjyese.

Shpeshhere kjo rruge eshte sjelle ne qender te vemendjes per shkak te problematikes qe sjell, sidomos ne sezonin turistik veror, por deri tani nuk eshte marre asnje mase per te sjelle qofte edhe ndryshimin minimal te asaj qe pamjet tregojne.

Top Channel