Hathaway hoqi dorë nga roli me të cilin Lawrence fitoi çmimin Oscar

16/01/2014 00:00

Disa aktorë është e shkruar të interpretojnë role të caktuara dhe ky është rasti i Jennifer Lawrence me rolin e saj në filmin ‘Silver Linings Playbook’.

Fillimisht, roli me të cilin ajo fitoi çmim Oscar në shkurtin e vitit të kaluar i ishte caktuar aktores Anne Hathaway, e cila pati mosmarrëveshje me regjisorin dhe u largua nga kasti.

Këtë gjë e bëri të ditur Harvey Weinstein, producenti ekzekutiv i filmit. Ai shtoi se as Bradley Cooper nuk ishte zgjedhja e parë në kastin e filmit të suksesshëm.

“Donim Anne Hathaway dhe Mark Wahlberg në rolet kryesore, por ndodhi ajo që ndodhi. Anne pati “mosmarrëveshje kreative” me regjisorin”, tha 61-vjeçari.

Pasi u largua Anne, Weinstein thotë se nuk ishte e vështirë të gjeje zëvendësuesen: “Jennifer është një aktore brilante, e lezetshme dhe fitoi madje çmimin Oscar.”

Jennifer Lawrence u vlerësua si aktorja më e mirë për interpretimin e Tiffany Matthews, një vejushë me paqëndrueshmëri mendore.

Top Channel