Pattinson del me vajzën e Sean Penn

30/11/2013 00:00

Robert Pattinson aktualisht po del me vajzën e aktorit Sean Penn, sipas mediave britanike. Aktori anglez i bërë i famshëm falë sagës ‘Twilight’ është parë me 22-vjeçaren Dylan Penn kohët e fundit.

Sipas ‘Daily Mirror’, Robert po mundohet të shërojë zemrën që pas ndarjes nga Kristen Stewart.

“Nuk janë ende të lidhur, por në horizont duket një romancë. Më në fund, Robert Pattinson ka arritur të harrojë dhembjen që i shkaktoi tradhëtia e Kristen”, tha një burim për tabloidin britanik.

Dylan Penn ka pasur shumë oferta për filma, por nuk i pëlqen fama dhe preferon të bëhet regjisore e jo aktore.

Robert Pattinson ka qenë i lidhur për 3 vite me Kristen Stewart. Ata u ndanë kur 27-vjeçari mori vesh se Kristen e kishte tradhëtuar me regjisorin e filmit “Borëbardha dhe Gjahtari’, Rupert Sanders.

Top Channel

Top Channel/ NASA teston helikopterin e parë në Mars
Top News – Parandalohet vrasja e çiftit/ Policia e Tiranës jep detajet se si nisi konflikti
Top News – Shpërthimi me eksploziv/ Fushë Krujë, policia shoqërohen disa të dyshuar
Rusia dëboi nga vendi 20 diplomatë cekë të cilët janë urdhëruar të largohen, si masë shpaguese ndaj largimit që republika ceke i bëri të shtunën 18 diplomatëve rusë. Vendimi i Pragës erdhi pas një hetimi që tregoi pas shpërthimit të një depoje municionesh në Ceki, qëndronte Moska. Kjo e fundit i dha diplomatëve çekë një ditë kohë për t’u larguar, ndërsa Praga u dha rusëve 48 orë. Ministria e Jashtme ruse e cilësoi vendimin e çekëve si “të pashembullt” dhe si “akt armiqësor”. “Me dëshirën për të kënaqur Shtetet e Bashkuara, pas sanksioneve të fundit të SHBA-së kundër Rusisë, autoritetet çeke madje i tejkaluan udhëzuesit e tyre”, thuhej në një deklaratë të saj, ku cilësoheshn si të pabaza dhe absurde pretendimet e çekëve se diplomatët rusë janë operativë të inteligjencës. Shtetet e Bashkuara thanë se qëndrojnë krah Republikës Çeke lidhur me vendimin për të dëbuar diplomatët rusë. “SHBA qëndron me Republikën Çeke në përgjigjen e saj të vendosur kundër veprimeve keqdashëse të Rusisë në tokën e çeke”, shkruante zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Ned Price në Twitter. “Ne duhet të veprojmë në mënyrë të vendosur në përgjigje të veprimeve ruse që vënë në rrezik integritetin territorial, sigurinë energjitike ose infrastrukturën kritike të aleatëve dhe partnerëve tanë”, shtoi ai. Cekia sqaroi se ka informuar aleatët e NATO-s dhe Bashkimit Evropian në lidhje me përfshirjen e dyshuar ruse në një shpërthim depoje municionesh në vitin 2014 dhe çështja do të trajtohet në një takim të ministrave të jashtëm të BE-së.
Top Channel/ SHBA kërcënon Rusinë, “ Po vdiq Navalny, do të ketë pasoja”
Top News – Rrëfimi i një patronazhisti/ Si mblidhen të dhënat sekrete për PS