‘Nimfa’ Monica Bellucci

10/09/2013 00:00

Aktorja Monica Bellucci, vetem pak jave pas ndarjes me artistin Vinsent
Cassel, ka rrembyer serish vemendjen e shtypit roze. Behet fjale per
filmin e saj te fundit me regji nga Emir Kusturica per te cilin edhe me
heret aktorja ka terhequr vemendjen e gazetave.

Per shkak te impenjimeve artistja 47 vjecare ka udhetuar drejt Bosnje-Hercegovines, ku kane nisur edhe xhirimet per kete projekt te fundit kinematografik.

Ne setin e xhirimit Bellucci shfaqet e veshur me nje fustan te bardhe disi transparent, ne ujerat e Bosnjes duke ngritur pa dyshim temperaturat e duke bere qe shtypi ta etiketoje nje ‘nimfe’. Ne filmin e regjisorit boshnjak aktorja do te interpretoje rolin e nje agjenteje te sherbimeve sekrete, e cila gjendet perballe dyzimit mes dashurise dhe luftes.

Filmi do te prezantohet ne edicionin e ardhshem te Festivalit te Kanes, ndersa per publikun do te shfaqet ne fillim te vitit 2014.

Top Channel