‘Rikthehet’ Celine Dion

04/09/2013 00:00

Këngëtarja Celine Dion, pas një mungese 6-vjeçare në botën e muzikës,
shumë shpejt do të rikthehet përmes albumit të saj, i cili pritet të
dalë më 5 nëntor.

Ai do te mbaje titullin “Loved me back to life” dhe do te kete gjithsej 13 hite te kenduara ne gjuhen angleze. Mesohet se kenegetarja ne kete album te ri do te sjelle dy duete te vecanta nje bashkepunim me Steve Wonder qe do te mbaje titullin “Ovejoyed” dhe nje tjeter me Ne-Yo nen titullin “Incredible”.

Dion nderkaq sapo ka perfunduar kontraten 5-vjeçare me kompleksin gjigant te lojerave te fatit “Cesar Palace” ne Las Vegas nga i cili ajo ka mbledhur plot 100 milione dollare. Ndersa gjate periudhes 2000-2010 artistja eshte renditur si nje nder me te paguarat ne tregun muzikor.

Top Channel